Jak rozszyfrować literę „L”?
Sierpień 9, 2018
Social Media o poranku, czyli rozmowy o tym, co w Internecie piszczy
Sierpień 27, 2018

termin: 28 sierpnia 2018 r.
czas: 17.00-19.00, warsztat bezpłatny, konieczność rezerwacji miejsc

„Małe dziecko, choćby najbystrzejsze, stykając się ze złożonością otaczającego świata, czuje się głupie i niezdolne niczemu podołać. Wszyscy sprawiają wrażenie, że o wiele więcej od niego wiedzą i o wiele więcej potrafią. Dlatego w tak licznych baśniach przedstawia się bohatera najpierw w położeniu, w którym jest zdegradowany i uznany przez innych za głupiego. Samo dziecko czuje się właśnie takim, a w baśniach taki obraz samego siebie rzutowany zostaje wprawdzie nie na cały świat, ale na osoby rodziców lub starszego rodzeństwa (to znaczy dziecko sądzi, że tak o nim myślą)."

Bruno Bettleheim "Cudowne i pożyteczne. O znaczeniach i wartościach baśni"
Podczas wykładu porozmawiamy o tym, jak wychowuje się dziewczynki. Czego uczą nas bajki i baśnie? Jakie stereotypy funkcjonują we współczesnym świecie?  

Warsztat poprowadzi Danuta Sowińska. Z wykształcenia coach, absolwentka Akademii Profesjonalnego Coachingu ICF. Coach biznesowy. Współautorka książki „Bezpardonowy innowator". Innowatorka edukacji, twórczyni i trenerka autorskich warsztatów z zakresu zarządzania innowacją, coachingu, antydyskryminacji, aktywizacji kobiet. Ambasadorka największego programu w Polsce aktywizującego kobiety „Sukces to ja". Ekspertka diversity w Modelu na Rzecz Równego Traktowania w Gdańsku. 

 

Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy!
Zarezerwuj miejsce!
e-mail: biuro@worq.pl
tel. 504 436 437